نرم‌افزاری که با صدای شما به زبان‌های مختلف سخن می‌گوید

نرم‌افزاری که با صدای شما به زبان‌های مختلف سخن می‌گوید
دستگاه کنترل تردد کارابان

این نرم افزار با تجزیه و تحلیل آواها و اصوات صدای ریک رشید توانست لحن و صدای او را بیاموزد و با صدای وی متنی را به زبان‌های اسپانیولی، ماندرین، انگلیسی و ایتالیایی بخواند.

 پژوهشگران شرکت مایکروسافت نرم‌افزاری طراحی کرده‌اند که می‌تواند با صدای کاربر خود به زبان‌های خارجی صحبت کند.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران‌سیستم، این نرم‌افزار در واقع لحن و صدای کاربر خود را می‌آموزد و سپس با تقلید آن می‌تواند متن‌هایی به زبان‌های خارجی را بخواند.

به گزارش وب‌سایت technology review این نرم‌افزار با تجزیه و تحلیل گفته‌ها و صحبت‌های کاربر خود لحن و صدای او را تقلید می‌کند و پس از آن می‌تواند کلمات و جملات زبان‌های خارجی را به صدایی شبیه صدای کاربر خود بخواند.

فرانک سونگ، یکی از دانشمندان و پژوهشگران مایکروسافت چهارشنبه هفته گذشته در جلسه‌ای در دفتر مرکزی این شرکت به معرفی این نرم‌افزار و سازوکار آن پرداخته است.
وی در این جلسه ابتدا قسمتی از صحبت‌های سرپرست پژوهشگران مایکروسافت، ریک رشید را که به زبان بومی خود ایراد کرده بود، در اختیار این نرم افزار قرار داد.

این نرم افزار نیز با تجزیه و تحلیل آواها و اصوات صدای ریک رشید توانست لحن و صدای او را بیاموزد و با صدای وی متنی را به زبان‌های اسپانیولی، ماندرین، انگلیسی و ایتالیایی بخواند. صداهای خروجی به حدی شبیه صدای ریک رشید بود که گویی خود وی این جملات را به زبان‌های مختلف می‌خواند.

برای این نرم‌افزار می‌توان کاربردی زیادی تصور کرد. از یک طرف مسافران و جهانگردانی که وارد یک کشور خارجی می‌شوند می‌توانند از آن استفاده کنند و از طرف دیگر دانش‌آموزان و دانشجویان به کمک آن می‌توانند زبان‌های خارجی را به شیوه‌ای جذاب‌تر و شخصی‌تر بیاموزند.

فرانک سونگ در این جلسه نشان داده است که این نرم‌افزار می‌تواند در نرم‌افزارها و برنامه‌های جهت‌یابی و موقعیت‌یابی نیز مفید واقع شود.

این نرم افزار برای یاد گرفتن لحن و صدای کاربر خود به حداقل یک ساعت زمان نیاز دارد.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *