با CrossOver، نرم افزار های ویندوزی را روی تبلت های اندرویدی اجرا کنید

با CrossOver، نرم افزار های ویندوزی را روی تبلت های اندرویدی اجرا کنید
دستگاه کنترل تردد کارابان

احتمالا با نرم‌افزار‌هایی مانند Bluestacks که اپلیکیشن‌های اندروید را به روی سیستم‌عامل ویندوز شبیه‌سازی می‌کنند کار کرده‌اید یا با آنها آشنایی دارید. نرم‌افزار‌های مشابه این چنینی زیاد وجود دارند که امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندروید بر روی ویندوز را فراهم می‌کنند اما بر‌عکس این قضیه امکان نداشت و اگر نرم‌افزار مورد نیاز شما دارای نسخه‌ی اندروید نبود باید قید آن را می‌زدید زیرا که شبیه‌سازی برنامه‌های ویندوز بر روی اندروید ممکن نبود. اما اکنون با برنامه جدید CrossOver این کار شدنی است.

CrossOver نام برنامه‌ای است که به کاربر امکان اجرای برنامه‌های ویندوز را بر روی پلتفرم‌های غیر‌ویندوزی می‌دهد. توسعه دهندگان این برنامه در طول سه سال گذشته به ساخت این برنامه مشغول بوده‌اند و حال به نظر می‌رسد کار توسعه‌ی برنامه‌ی CrossOver به مراحل پایانی رسیده است. امروز نسخه‌ای از این برنامه بر روی گوگل‌پلی قرار خواهد گرفت از نظر فنی هنوز هم یک نسخه‌ی پیش نمایش محسوب می‌شود اما اگر مشتاق اجرای برنامه‌های ویندوزی بر روی تبلت‌های اندرویدی و البته کروم بوک ها هستید، می‌توانید از CrossOver استفاده کنید. همان طور که احتمالا حدس زده‌اید، CrossOver برنامه‌های ویندوزی شما را بر روی دستگاه اندرویدی یا کروم بوک شما به خوبی شبیه‌سازی می‌کند و حتی می‌توانید بدون مشکلی خاصی، در کنار برنامه‌های ویندوزی از برنامه‌های اندرویدی نیز استفاده کنید.

توسعه‌دهندگان برنامه‌ی CrossOver زودتر از زمانی که انتظار می‌رفت نسخه‌ی پیش نمایش این برنامه را در اختیار کاربران قرار دادند تا به واسطه‌ی بازخورد کاربران، مشکلات برنامه را سریع‌تر رفع کنند. در حال حاضر CrossOver تنها بر روی دستگاه‌هایی که مجهز به پردازنده‌ی اینتل هستند کار می‌کند که تعداد کمی از دستگاه‌های اندرویدی به این نوع از پردازنده‌ها مجهز هستند. اما با توجه به صحبت‌های توسعه دهندگان این برنامه، امید می‌رود که در آینده‌ی نزدیک محدودیت‌های CrossOver کمتر شود.

باید صبر کرد و دید در آینده و با توسعه‌ی هر چه بیشتر این برنامه، عملکرد تا چه اندازه ارتقا خواهد یافت.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *