رونمایی پلی استیشن 4 نئو در ۱۷ شهریور ماه

دستگاه کنترل تردد کارابان

از بهار سال جاری شاهد انتشار شایعات متعددی در مورد بروزرسانی پلی‌استیشن ۴ بوده‌ایم که با الفاظ متعددی نظیر پلی‌استیشن نئو، پلی‌استیشن ۴.۵ یا پلی‌استیشن ۴K نام گرفته است. حال شنیده‌ها حکایت از این دارد که سونی بروزرسانی پلی‌استیشن ۴ را طی مراسمی در تاریخ ۱۷ شهریور ماه یا ۷ سپتامبر در شهر نیویورک، رونمایی خواهد کرد.

سونی در نظر دارد تا بروزرسانی پلی‌استیشن ۴ خود را که با عناوینی نظیر پلی‌استیشن نئو، پلی استیشن ۴.۵ یا پلی‌استیشن ۴K شناخته می‌شود، طی مراسمی در شهر نیویورک در تاریخ ۷ سپتامبر یا ۱۷ شهریور ماه رونمایی کند. به نظر می‌رسد تعمدی در انتخاب تاریخ هفتم وجود داشته است، چراکه در روز دوازدهم سپتامبر، نینتندو مراسمی را در توکیو میزبانی می‌کند که طی آن از پلتفرم NX این کمپانی در جریان برگزاری توکیو گیم شو رونمایی خواهد شد.

قابلیت‌های پلی‌استیشن ۴ نئو

براساس اطلاعات ارائه شده این کنسول بروز شده از نظر سخت‌افزاری بهبودهایی را شاهد خواهد بود. کنسول پلی‌استیشن ۴ نئو از وجود هشت هسته‌ی پردازشی چگوار با فرکانس کاری ۲.۱ گیگاهرتز بهره خواهد برد که در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ شاهد بهبود ۳۱ درصدی عملکرد است. همچنین باید به دو برابر شدن تعداد هسته‌های پردازنده‌ی گرافیکی پولاریس و افزایش فرکانس پردازشی این هسته‌ها اشاره کرد. تعداد هسته‌های پردازنده‌ی گرافیکی از ۱.۱۵۴ هسته با فرکانس ۸۵۳ مگاهرتزی به ۲.۳۰۴ هسته با فرکانس ۹۱۱ مگاهرتز افزایش پیدا کرده است. ضمنا باید به افزایش پهنای باند حافظه از ۱۷۶ گیگابایت در ثانیه به ۲۱۸ گیگابایت در ثانیه اشاره کرد.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *