ساخت مچ بند توری از جنس نقره برای تسکین دردهای مفصلی

ساخت مچ بند توری از جنس نقره برای تسکین دردهای مفصلی
دستگاه کنترل تردد کارابان

پزشکان معمولا به بیماران توصیه می‌کنند که برای تسکین دردهای مفصلی خود، موضع درد را گرم نگه دارند. این کار نیز یا از طریق یک بطری یا کیسه آب گرم انجام می‌شود یا با استفاده از پدهای حرارتی که باید به برق متصل شوند.حالا اما دانشمندان کره‌ای و آمریکایی موفق به ساخت نوعی توری نازک شده‌اند که انرژی مورد نیازش را از باتری تامین کرده و حرارت لازم برای گرم کردن بدن را تولید می‌کند.

این توری دربرگیرنده نانوسیم‌های متصل به هم و ساخته شده از نقره است که میان دو لایه عایق الاستومر با خاصیت ارتجاعی در برابر حرارت قرار داده شده‌اند. هم سیم‌ها و هم الاستومر به کار گرفته شده در این توری قابل بزرگ شدن و یا جمع شدن هستند و می‌توانند شکل زانو و یا مچ را به خود بگیرند. مچ بندهای ساخته شده با استفاده از این توری در جای خود باقی می‌مانند و حتی زمانی که مفاصل در حال حرکت باشند همچنان از خود حرارت تولید می‌کنند.

بنابر گفته دانشمندان، علیرغم آنکه ابزارهای مشابه به این، پیشتر هم ساخته شده بود، اغلب آنها با استفاده از فرایندهای تولیدی بسیار پیچیده یا مواد گران قیمتی نظیر ناتیوب‌های کربنی و طلا ساخته می‌شدند، در عوض فرایند تولید این توری بسیار ساده و البته ارزان قیمت است.

تیم سازنده این محصول اعلام کرده اند که علاوه بر کاربرد این تکنولوژی در توانبخشی و درمان دردهای مفصلی، می‌توان از آن در ساخت لباس‌های ویژه پرش در آسمان و یا صندلی‌های حرارتی در اتومبیل‌ها بهره گرفت. 

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *