سنسوری که میتواند سطح هورمون استرس را از روی عرق تولید شده توسط فرد شناسایی کند

سنسوری که میتواند سطح هورمون استرس را از روی عرق تولید شده توسط فرد شناسایی کند
دستگاه کنترل تردد کارابان

دانشمندان وسیله ای را اختراع کردند که با پوشیدن آن و برقراری تماس مستقیم با پوست انسان عرق فرد را جذب کرده و مقدار سطح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) را تشخیص می دهد.

 این وسیله میتواند به پزشکان اطلاعات باارزشی همچون بالاترین میزان و پایین ترین میزان کورتیزول در طول روز را به صورت نموداری نشان دهد و پزشکان می توانند از عملکرد منبع تولید کننده این هورمون (غده هیپوفیز) در طول روز باخبر شوند .
فرد مورد نظر ابتدا این سنسور را به شرط داشتن تماس مستقیم با پوست می پوشد و عرق فرد توسط  سنسور جذب شده و درمدت زمان کوتاهی میزان هورمون استرس فرد محاسبه و ذخیره می شود. بعد از چند روز این وسیله را به یک دستگاه تحلیلگر متصل میکنند و آمار نموداری میزان این هورمون نشان داده می شود.

محققان دانشگاه استنفورد آمریکا در حال تست نهایی این وسیله هستند و به صورت آزمایشی روی گروهی از ورزشکاران در حال تست شدن می باشد. این وسیله دارای سوراخهایی است که عرق فرد را جذب کرده و محاسبات مربوط به سطح کورتیزول فرد را انجام می دهد . از ویژگیهای این دستگاه می توان به این مورد اشاره کرد که  یک دستگاه غیر تهاجمی محسوب شده و هیچ خطری برای پوست انسان ندارد . این دستگاه کاملا ضد آب می باشد.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *