همکاری سامسونگ و کوالکام در تولید تراشه‌های اسنپ دراگون 820

همکاری سامسونگ و کوالکام در تولید تراشه‌های اسنپ دراگون 820
دستگاه کنترل تردد کارابان

همکاری سامسونگ و کوالکام در تولید تراشه‌های اسنپ دراگون ۸۲۰

شرکت سامسونگ از امروز تولید انبوه تراشه‌هایی که از فناوری نسل دوم معماری ۱۴ نانومتری بهره می‌برند را آغاز کرده است. این فناوری در تولید تراشه‌های هشت هسته‌ای اگزینوس و از همه مهم‌تر در تراشه‌های اسنپ دراگون ۸۲۰ شرکت کوالکام استفاده می‌شود.

سامسونگ در تولید تراشه‌ی اسنپ دراگون ۸۲۰ به کوالکام کمک می‌کند.

این تراشه‌های جدید که سامسونگ هم در تولید آن نقش پررنگی دارد در تلفن‌های همراه هوشمندی که در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شوند، قرار می‌گیرد. تراشه‌ی اسنپ دراگون ۸۱۰ که سال گذشته توسط کوالکام ساخته شد، عملکرد قابل قبولی نداشت و با مشکلات زیادی روبه‌رو شد که مهم‌ترین آن مشکل گرمایی بود. این موضوع باعث شد که سامسونگ سال گذشته از این تراشه در محصولات خودش استفاده نکند و به جای آن از تراشه‌های اگزینوس استفاده کرد که عملکرد فوق العاده‌ای داشتند.

البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که سامسونگ در تولید تراشه‌هایی که شرکت اپل در محصولاتش استفاده می‌کند هم نقش دارد.

از هم اکنون شایعه شده که سامسونگ قصد دارد گوشی گلکسی S7 را در کشورهای آمریکا و چین با تراشه‌ی اسنپ دراگون ۸۲۰ راهی بازار کند و در کشورهای دیگر هم با تراشه‌ی اگزینوس ۸۸۹۰ عرضه می‌شود. نقش داشتن سامسونگ در تولید تراشه‌های اسنپ دراگون ۸۲۰ باعث می‌شود که این شرکت از برتری‌های بیشتری در زمینه‌ی تولید تراشه‌های موبایل برخوردار شود. این شرکت می‌تواند در آینده تراشه‌های ارزان‌تری تولید کند که انرژی کمی هم مصرف خواهند کرد.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *