جاروی روباتیک mokoro

جاروی روباتیک mokoro
دستگاه کنترل تردد کارابان

برای بسیاری داشتن یک جاروی روباتیک صورتی و پشمالو در تمیز کردن منزل، هم یک نیاز باشد و هم یک سرگرمی. تفاوت روبات با انسان از بسیاری جهات قابل چشم پوشی نیست، مثلا خستگی ناپذیری و انجام یک کار تکراری با دقت فراوان و یا کارهایی که توان زیادی نیاز دارند و بازوهای انسان توان لازم برای انجام آن را ندارند به راحتی از عهده روبات‌ها بر می‌آید. همه ارزیابی‌ها بر این نکته تأکید دارد که روبات‌ها نقش فزاینده‌ای در جوامع مدرن ایفا خواهند کرد. آن ها به انجام کارهای خطرناک، تکراری، پر هزینه و دقیق ادامه می‌دهند تا انسان‌ها را از انجام آن‌ها باز دارند. یکی از تکراری‌ترین فعالیتهایی که روباتها به خوبی از عهده آن برمی‌آیند و انسان علاقه‌ای به انجام آن ندارد تمیز کردن منزل است.

جاروی روباتیک mocoro تولید شده توسط یک شرکت ژاپنی دارای چنین ویژگیهایی‌ست، که این توپ تمیز کننده را منحصر به فرد کرده است، اما در این جاروی دیوانه روباتیک، بسیاری از کارکردهای یک جاروی روباتیک قربانی ویژگیهای دوست‌داشتنی آن شده است، بطور مثال mocoro پشمالو و خوشرنگ است و صداهای با مزه‌ای از خود در می‌آورد.

از سوی دیگر موکورو فاقد هر نوع حسگری است که از مشخصه‌های جاروهای هوشمند است. این جارو حرکات احمقانه ای از خود نشان می‌دهد؛ بطور مثال پس از تمیز کردن یک نقطه و یا پس از برخورد با دیوار به جای اینکه بر گردد و به حرکت خود ادامه دهد و بقیه نقاط را تمیز کند شروع می‌کند به انجام چرخشهای بی‌هدف. هر چند می‌بایست این روبات را از خانواده جاروهای روباتیک جدا کرد، اما واقعا نمی‌توان دوست‌داشتنی بودن آن را رد کرد. شاید بامزه‌بودن این روبات تمیز کننده تنها دلیلی باشد که بسیاری را وادار به خرید آن می‌کند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *