parallels desktop 17 با قابلیت اجرای ویندوز 11 روی مک

parallels desktop 17 با قابلیت اجرای ویندوز 11 روی مک
دستگاه کنترل تردد کارابان

انتشار نسخه کامل ویندوز۱۱در حالی است که  شرکت Parallels از مک‌های مجهز به چیپ اینتل و M1 پشتیبانی میکند  اما در حال حاضر کاربران مک M1 تنها می‌توانند پیش نمایش ویندوز ۱۱ را تجربه کنند، البته نسخه نهایی این سیستم عامل ردموندی‌ها هنوز منتشر نشده. به گفته Parallels، زمانی که نسخه نهایی ویندوز ۱۱ منتشر شود کاربران می‌توانند با نرم افزار این کمپانی آن را روی مک M1 اجرا کنند.

در Parallels Desktop 17 با عملکرد بالاتری نسبت به گذشته روبه‌رو هستیم و فرقی نمی‌کند مشغول استفاده از مک M1 یا مجهز به پردازنده‌های اینتل باشید. به گفته این کمپانی، ادامه کار با ویندوز و لینوکس در این نرم افزار تا ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده و گرافیک‌های OpenGL می‌توانند تا ۶ برابر سریعتر نسبت به نسخه قبلی کار کنند.

در صورتی که همچنان در نسخه نهایی ویندوز ۱۱ نیازی به چیپ TPM باشد، Parallels با این چیپ مجازی پیش‌نیاز سیستم عامل آینده ردموندی‌ها را برآورده می‌کند

. در این نسخه با قابلیت‌های جدیدی روبه‌رو هستیم. برای مثال این کمپانی حالت «Coherence» را بهبود داده. در این حالت می‌توانید برنامه ویندوزی را بدون باز کردن آن در رابط کاربری کامل ویندوز، اجرا کنید. در این نسخه صفحات مربوط به خاموش کردن، آپدیت‌ها و لاگین به حساب در پنجره به نمایش گذاشته می‌شوند تا بتوانید راحت‌تر با آن‌ها در پس زمینه کار کنید. قابلیت درگ و دراپ میان برنامه‌های مک و ویندوز هم بهبود پیدا کرده و برای مثال می‌توانید متن و تصاویر را هایلایت کرده و میان آن‌ها منتقل کنید.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *