معرفی سیستم عامل جدیدی به نام Zorin os 15

معرفی سیستم عامل جدیدی به نام Zorin os 15
دستگاه کنترل تردد کارابان

سیستم عامل Zorin OS 15 که نسخه بتای آن در هفته گذشته منتشر شد تغییرات زیادی در رابط کاربری دسکتاپ و سایر ویژگی ها داشته است منتشر شد.

Zorin مطمئنا تمام کاربران از جمله کاربران لینوکس و ویندوز را راضی نگاه میدارد. Zorin OS 15 beta اولین انتشار اصلی از Zorin OS 12 در اواخر سال ۲۰۱۶ است. انتشار عمده سیستم عامل Zorin تنها دو بار در سال انجام می شود. به روز رسانی های جزئی هر چند ماه در صورت نیاز منتشر می شود.

Zorin OS 15 مبتنی بر Ubuntu 18.04.2 است.
دسکتاپ این سیستم عامل با پوسته GNOME انتشار یافته است و در حال توسعه است و ظاهر بسیار زیبا و کاربرپسند است. Zorin OS 15 beta دارای برخی از آخرین فن آوریهای است و یک جایگزین مناسب برای لینوکس است که اجازه می دهد کاربران ویندوز از تمام ویژگی های لینوکس بدون محدودیت استفاده کنند و از آن لذت ببرند.

توسعه دهندگان هر عنصر را برای ارائه یک تجربه دسکتاپ که تکنولوژی دسکتاپ کلاسیک را با یک طراحی کاربر پسند ترکیب کرده است، بهبود داده است. یکی از جذاب ترین دستاوردهای Zorin OS 15، یکپارچه سازی دقیق بین دسکتاپ لینوکس و دستگاه های تلفن همراه Android است.
ویژگی هایی که به این هدف کمک می کند، همگام سازی اطلاعیه های تلفن همراه با کامپیوتر و توانایی مرور عکس ها در کامپیوتر از طریق تلفن همراه است. بیش از همگام سازی محتوا، از ویژگی های جدید می توان از توانایی پاسخ دادن به پیام های متنی از طریق کامپیوتر اشاره کرد.
OS Zorin در سه نسخه ارائه شده، اما تنها یکی از آنها بدون هزینه است. Zorin OS Core یک نسخه کاملا کاربردی رایگان است که اکثر ویژگیها در این سیستم عامل فعال است و میتوان از آن استفاده کرد. نسخه اصلی یک انتخاب راحت برای کسب و کارهای کوچک و کاربران خانگی است.
ویژگی های نسخه نهایی فراتر از آن چیزی است که نسخه اصلی Zorin Core ارائه می دهد. این بررسی بر روی نسخه اصلی یا نسخه رایگان تمرکز دارد.
توسعه دهندگان Zorin رابط کاربری سیستم عامل را بیشتر کاربردی ساخته اند. من طرفدار رابط کاربری GNOME نیستم چون در بیشتر تکرارهای دسکتاپ GNOME ظاهر می شود. با این حال، اجرای آن در Zorin OS 15 beta باعث می شود که آن را بسیار دوست داشتنی کند.
Zorin OS 15 beta در حال حاضر نسخه LibreOffice 6.2 را داراست. فایرفاکس مرورگر وب پیش فرض آن است. برنامه To Do به شما امکان می دهد لیست کار خود را به صورت محلی بر روی رایانه خود ذخیره کنید یا با خدمات آنلاین مانند Google Tasks و Todoist همگام سازی کنید و در این نسخه از سیتم عامل فعال است.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *