نرم‌افزار پردازش زبان طبیعی با قابلیت‌های مشابه IFTTT

نرم‌افزار پردازش زبان طبیعی با قابلیت‌های مشابه IFTTT
دستگاه کنترل تردد کارابان

نرم‌افزار پردازش زبان طبیعی با قابلیت‌های مشابه IFTTT”رونمایی مایکروسافت از سرویس تحت وب CAP”. سرویس CAP سرویس جدیدی برپایه برنامه‌نویسی شرطی است که در صورت محقق شدن شرایط موجود در فرض اولیه تعریف شده توسط کاربر، دستورالعمل‌های خاصی را به مرحله اجرا درخواهد آورد.

ماه گذشته رونمایی مایکروسافت از نسخه ویژه سیستم‌عامل iOS برنامه Flow انجام شد. برنامه‌ای که در واقع راهکاری نرم‌افزاری با الگوبرداری از سرویس IFTTT بوده و به کاربران امکان ترکیب سرویس‌های مختلف به‌منظور خودکارسازی فرایندها را خواهد داد. این فرایندها می‌تواند کپی کردن ساده داده‌ها میان سرویس‌های ابری وان‌درایو و دراپ‌باکس و یا حتی انتقال داده‌ها میان Salesforce و Dynamic CRM را دربرگیرد.

با این وجود، به‌نظر می‌رسد تیم تحقیقاتی مایکروسافت تصمیم گرفته با معرفی CAP (Conditional Action Programmer)کاربران را به تجربه‌ای متفاوت دعوت کند.

ویژگی شاخص CAP، استفاده آن از پردازش زبان طبیعی برپایه بهره‌گیری از قابلیت‌های پروژه LUIS است. بر این اساس، در صورتی که قصد ایجاد فرامین جدید را دارید می‌توانید از عباراتی مانند ” در صورت کاهش ارزش سهام مایکروسافت، به من پیامک بده” یا “چهارشنبه‌ها به من یادآوری کن تا اتومبیلم را بشویم” البته به زبان انگلیسی استفاده کنید و CAP با ترجمه این جملات می‌تواند ارتباطات صحیحی میان دو طرف تساوی برنامه‌نویسی شده ایجاد کرده و به عنوان مثال یک یادآور برای هریک از موارد درخواستی شما تنظیم کند.

در حال حاضر پشتیبانی از سرویس‌هایی مانند: Date and time ،Email ،Facebook ،RSS feeds ،HTTP ،Office 365 email ،OneDrive for Business ،Pocket ،SMS ،Stocks ،Weather رسما آغاز شده و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد گسترش سرویس‌های پشتیبانی شده توسط این راهکار جدید آنلاین باشیم.

در قسمت Connections سرویس CAP کاربران می‌توانند بازخوردهای خود را در خصوص سرویس‌های دیگری که نیاز به ادغامشان در این راهکار نرم‌افزاری احساس می‌شود به ثبت برسانند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *