با Google Stadia آشنا شوید

با Google Stadia آشنا شوید
دستگاه کنترل تردد کارابان

شرکت گوگل سرویس جریان بازی (game Streaming service) را ارائه کرده است که انقلاب جدیدی در صنعت بازی محسوب می شوددر سال جدید با توجه به رشد چشمگیر بازی ها ، گوگل به نسل جدیدی از سرویس در زمینه بازی پرداخته و این سرویس را به اسم Google Stadia ارائه کرده است.

Google Stadia اولین نسل سرویس جریان بازی است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است و در واقع یک کنسول بازی نیست بلکه یک سرویس جریان است و اساسا اولین بار توسط سایت Netflix استفاده شد اما نه برای بازی.
بر اساس تکنولوژی پروژه Stream، گوگل به شما این اجازه را می دهد که بازی ها را در مرورگر خود اجرا کنید و در سال گذشته شرکت گوگل امکان اجرای بازی Assassins creed را روی مرورگر کروم فراهم کرد و با موفقیت بزرگی روبرو شد.
Google Stadia به شما اجازه بازی روی هر دستگاهی و هر صفحه نمایش را می دهد تنها و تنها به اینترنت نیاز است.شما به راحتی میتوانید بازی های مختلف را توسط این سرویس روی هر دستگاهی با هر قدرت سخت افزاری اجرا کنند و اصولا این سرویس از  تکنولوژی ابر استفاده میکند و این بدان معنی است که شما برای اجرای بازی نیاز به هیچ گونه نصب یا update یا patch ندارید و میتوانید بازی را با کیفیت ۴k و ۶۰fps اجرا کنید. با این امکان دیگر نیاز نیست که شما سیستم خود را از نظر سخت افزاری به روز نگه دارید شرکت گوگل در حال حاضر روی سرعت بازی و امکان اجرای بازی روی دستگاههای مختلف تغییرات نهایی را می دهد و تاریخ نهایی ارائه این سرویس را اواسط سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است.هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت ماهانه یا سالانه این سرویس توسط گوگل ارائه نشده است.
نکته هیجان انگیز درباره این سرویس این است که گوگل کنترلر مخصوص خود را به صورت یک کیت ارائه می دهد و شما میتوانید آن را به راحتی بخرید و در این کنترلر دگمه ای برای share کردن در youtube و همچنین دگمه ای دیگر برای باز شدن google assistant وجود دارد و شما می توانید به راحتی با گوگل تعامل داشته باشید . حال حاضر بیش از ۱۰۰ موتور بازی سازی مشهور کیت توسعه شرکت گوگل را دریافت کرده و در حال توسعه بازی های خود هستند که بتوانند روی Google stadia به راحتی اجرا شوند و در حال حاضر بازی Assassins Creed odyssey به  راحتی از این سرویس استفاده کرده است و بدون مشکل قابل اجراست .مطمئنا این سرویس انقلاب جدیدی در زمینه پرطرفدار بازی محسوب میشود.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *