پلاگینی به نام googles password checkup برای کروم می تواند به شما درباره به سرقت رفتن رمز عبورتان هشدار دهد.

پلاگینی به نام googles password checkup  برای کروم می تواند به شما درباره به سرقت رفتن رمز عبورتان هشدار دهد.
دستگاه کنترل تردد کارابان

اطلاعاتی که کاربر در فضای اینترنت دارد شامل رمز عبور و نام کاربری های مختلف برای سایتهای مختلف جزو اطلاعات محرمانه مربوط به آن کاربر محسوب می شود . حال سوال اینجاست که اگر این اطلاعات در معرض لو رفتن و پخش شدن قرار بگیرند چگونه میتوان از لو رفتن این اطلاعات آگاهی کسب کرد ؟

شرکت گوگل یک پلاگین برای نرم افزار کروم منتشر کرده است که در صورت استفاده از اطلاعات به سرقت رفته شما در سایت های مختلف در هنگام login به شما گزارش می دهد. پلاگینی به نام googles password checkup  هیچ کاری انجام نمی دهد تا زمانی که وارد آن سایتی شوید که نام کاربری و رمز عبور شما در آن سایت به خطر افتاده باشد و به شما یک پیغام هشدار می دهد. شرکت گوگل بیش از ۴ میلیارد اعتبار نام کاربری و رمز عبورهای مختلف برای کاربران  مختلف را در پایگاه داده خود ذخیره دارد و متناسب با با نام کاربری و رمز عبوری که در پایگاه داده خود به صورت ذخیره دارد میتواند اعتبار نام کاربری و رمز عبور های مختلف را شناسایی کند. موسسه های دیگری همچون Hasso Platter Intelligence Leak  پایگاه داده قابل اطمینان خود را داراست و میتواند نسبت به امنیت داشتن نام کاربری و رمز عبور شما به شما اطلاع دهد اما گوگل به کاربران درباره این پلاگین قول داده است که این روند در هربار بازدید از سایتهای مختلف به طور خودکار انجام گیرد.

اگر کروم اعتبارسنجی را شناسایی کند و این اطلاعات را به صورت به سرقت رفته در آن سایت شناسایی کند یک pop-up برای شما ظاهر میشود که به شما پیغام می دهد که به شدت به شما توصیه می کند که رمز عبور خود را تغییر دهید.

کروم در حال حاضر یک تولیدکننده پسورد اتوماتیک را در اختیار دارد که به شما پسوردهای  جدید را پیشنهاد می دهد . گوگل امروزه روشی را برای امنیت بیشتر نام کاربری و رمز عبور شما پیشنهاد می دهد به نام cross account protection که با این روش یک مکانیزم دفاعی برای برنامه هایی که از اکانت گوگل جهت ورود استفاده میکنند و جلوی منتشر شدن این نام کاربری  و رمز عبورها گرفته می شود که در این مکانیزم از تکنولوژیهایی همچون (IETF(Internet Engineering Task Force و openID استفاده میکند در حال حاضر شرکت Adobe برای تامین اعتبار با استفاده از این مکانیزم عمل میکند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *