DuckDuckGo موتور جست‌وجویی که به حفاظت اطلاعات کاربران اهمیت زیادی می دهد.

DuckDuckGo موتور جست‌وجویی که به حفاظت اطلاعات کاربران اهمیت زیادی می دهد.
دستگاه کنترل تردد کارابان

هدف موتور جست‌وجوی DuckDuckGo احترام به حریم شخصی کاربران است. این موتور جست‌وجو در وب‌سایتش هیچ اطلاعاتی از شما و موضوعات جست‌وجوشده‌تان ذخیره نمی‌کند و به محض اینکه از این موتور جستجو خارج شوید اطلاعات جستجوی شما پاک می شود.

همچنین، این موتور جست‌وجو با هدف اطلاع‌رسانی درزمینه‌ی آگاهی افراد از حریم خصوصی‌شان و حفاظت از آن فعالیت می‌کنند.
مرورگر DuckDuckGo بسیار ساده است و امکانات جانبی کمی دارد که البته این موضوع نیز برای ذخیره‌نکردن و حفاظت از داده‌های کاربران است. بااین‌حال در رسیدن به هدفش، یعنی حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران، این مرورگر بسیار موفق عمل کرده است. این مرورگر حتی تاریخچه‌ی وب‌سایت‌های مشاهده‌شده را هم ثبت نمی‌کند و فقط اطلاعات ساده‌ای مانند تب‌ها و بوکمارک‌ها را نگه می‌دارد.
Privacy Protection یکی از قابلیت‌های این برنامه است که در آن، مرورگر موارد مختلف را برای امنیت هرچه‌بیشتر در زمان گشت‌وگذار در وب‌سایت‌ها اعمال می‌کند. این قابلیت را می‌توانید از قسمت رتبه‌ی وب‌سایت نیز خاموش کنید.
موتور جست‌وجوی مرورگر tor browser به‌طور پیش‌فرض DuckDuckGo است و امکان تغییر آن وجود دارد. همچنین، به هر وب‌سایتی که بروید، درکنار آدرس آن رتبه‌ی حریم خصوصی آن نمایش داده می‌شود و می‌توانید ببینید هر وب‌سایت چه میزان به حفاظت از اطلاعاتتان اهمیت می‌دهد یا به‌دنبال استفاده از آن است.با انتخاب رتبه‌ی سایت، صفحه‌ای شامل اطلاعات بیشتر نمایش داده می‌شود. در این صفحه با انتخاب نمره‌ی وب‌سایت، توضیحات کلی درباره‌ی سطح حفاظت از اطلاعات این وب‌سایت را مشاهده می‌کنید. مرورگر DuckDuckGo همواره درصورت پشتیبانی وب‌سایت مدنظر، ارتباط امن با وب‌سایت برقرار می‌کند.
همچنین این برنامه در سیستم‌عامل iOS دو ویجت کاربردی دارد که دسترسی سریع به بخش‌های مختلف آن را فراهم می‌کند. درنهایت، با اینکه شاید DuckDuckGo همه‌ی امکانات مرورگرهای معمول را نداشته باشد، با استفاده از آن خیالتان از بابت امنیت داده‌هایتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. در میان کاربران iOS، این اپ بسیار محبوب است و امتیاز عالی ۴.۸ را از بیش از ۶۸،۰۰۰ کاربر دریافت کرده است. همچنین در گوگل‌پلی، بیش از ۵ میلیون بار نصب شده و امتیاز خوب ۴.۴ را دریافت کرده است و همچنین به زودی در مرورگرهای ویندوز نیز محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *