عرضه کنترلر Oculus Touch

عرضه کنترلر Oculus Touch
دستگاه کنترل تردد کارابان

کمپانی Oculus در جریان نطق اصلی مراسم خود موسوم به Oculus Connect از کنترلرهای جدیدی به نام Oculus Touch رونمایی کرد که ویژه‌ی کار با هدست واقعیت مجازی Oculus Rift طراحی شده‌اند. این کنترلرها علاوه بر طراحی زیبا، امکانات جذاب و منحصر به فردی دارند.

گفته می‌شود Controller Oculus Touch علاوه بر دوربین دوم، به صورت باندل همراه با دو عنوان VR Sports Challenge و The Unspoken عرضه خواهد شد. سنسور سوم که به کنترلر تاچ کمک می‌کند تا در ابعاد اتاق نیز عملکرد لازم را داشته باشد نیز به فروش خواهد رسید. از جمله دیگر بازی‌های سازگار با این کنترلر می‌توان به بازی Arktika و Lone Echo اشاره کرد. البته ناگفته نماند هدست وایو قابلیت کار در ابعاد اتاق را دارند.

Input API آکیولس با سه دستگاه مختلف شامل کنترلر تاچ کار می‌کند و در نتیجه توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی خود را خلق کنند در حالی که بازیکنان برای اینکه از کدام دستگاه هنگام بازی استفاده کنند، حق انتخاب خواهند داشت. Oculus Avatars نیز همراه با کنترلر تاچ عرضه خواهد شد. این آواتارها را می‌توان برای خلق میلیاردها کاراکتر مختلف با حالات متفاوت استفاده کرد که به گفته‌ی آکیولس این آواتارها می‌توانند اساس هویت شما در واقعیت مجازی باشند.

آکیولس در مراسم خود پیش‌نمایشی از یک هدست واقعیت مجازی مستقل را نشان داد که به هیچ گونه دوربین مسیریاب خارجی نیاز ندارد. این کمپانی یک مرورگر وب به نام Carmel را نیز معرفی کرد که روی هر دستگاه واقعیت مجازی اجرا می‌شود.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *