الگوریتمی که کاربران جعلی را در بیشتر شبکه های اجتماعی پیدا می کند

الگوریتمی که کاربران جعلی را در بیشتر شبکه های اجتماعی پیدا می کند
دستگاه کنترل تردد کارابان

محققان دانشگاه واشنگتن در حال توسعه روشی برای شناسایی اکانت های جعلی هستند که روی اکثر شبکه های اجتماعی مانند facebook و twitter قابل پیاده سازی است .

طبق جدید ترین مطالعاتی که حاصل از آنالیز شبکه های اجتماعی بدست آمده است روش جدیدی توسط محققان دانشگاه واشنگتن در حال توسعه می باشد مبتنی بر این فرض که حساب های جعلی تمایل به ایجاد لینک های نامحدود با دیگر کاربران در شبکه های اجتماعی دارند .
متاسفانه با اخباری که اخیرا درباره عدم موفقیت در محافظت از حریم خصوصی کاربران منتشر شده است و استفاده از رسانه های اجتماعی توسط کشور روسیه برای تاثیر گذاری بر انتخابات محققان به اهمیت وجود داشتن کاربران جعلی پی برده و سعی به شناسایی این اکانتها افتاده اند.
یکی از محققان این دانشگاه توضیح می دهد:” ما الگوریتم خود را روی داده های شبیه سازی شده روی ده شبکه اجتماعی مختلف امتحان کردیم و به خوبی نتیجه آن را مشاهده کردیم.”
این الگوریتم شامل دو بخش اصلی است که بر اساس الگوریتم های یادگیری ماشین طراحی شده است:

بخش اول یک لینک را می سازد که میتواند با دقت بالا احتمال اتصال موجود بین دو کاربر را پیش بینی میکند .

بخش دوم یک مجموعه جدید از Meta-feature می سازد که این بخش بر اساس ویژگی های ساخته شده توسط لینک پیش بینی کننده تولید می شود .
در نهایت محققان با استفاده  از این Meta-feature ها قادر به شناسایی اکانت های جعلی در آن رسانه اجتماعی می شوند.
این الگوریتم در حال پیاده سازی روی شبکه های اجتماعی facebook و twitter می باشد و در صورت نهایی شدن این الگوریتم زمانیکه کاربری درخواست ارتباطی را برای کاربر دیگری ارسال می کند آن شبکه اجتماعی یک پیام را برای  کاربر اول ارسال میکند که کاربر مقابل را به عنوان کاربر جعلی یا واقعی نشان میدهد. این الگوریتم مطمئنا گام بزرگی در جهت حفاظت حریم شخصی افراد در شبکه های اجتماعی مختلف برداشته و از فاش شدن موارد شخصی افراد تا حد زیادی جلوگیری میکند .

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *