کالسکه هوشمندی که نوزاد را می‌خواباند

کالسکه هوشمندی که نوزاد را می‌خواباند
دستگاه کنترل تردد کارابان

در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۳ میلادی از یک کالسکه برقی کودکان رونمایی شد که دارای ویژگی‌های هوشمند متعدد و موتور‌های برقی است.اگرچه هل دادن نوزاد در کالسکه مطمئنا آسان‌تر از حمل آن در دست است، اما هنوز کمی تلاش لازم است تا به فناوری‌های پیشرفته تری در این زمینه دست پیدا کنیم. ‎کالسکه «الا» یکی از دریافت کنندگان برنده جایزه نوآوری در این نمایشگاه است که توسط استارت آپ کانادا «گلوکس کایند» ساخته شده است.

در این ابزار هوشمند موتورهای برقی نصب شده اند. موتورهای برقی دو چرخ عقب را فعال نگه می دارند و هنگامیکه مادر یا پدر کالسکه را در سربالایی به سمت جلو می راند، کار آنها را ساده تر می کنند. همچنین موتورهای برقی مذکور قابلیت کمک ترمز را فراهم می کنند و اجازه نمی دهند کالسکه در سرازیری هنگام رد شدن از روی پستی و بلندی، کج شود.

در حقیقت اگر دستان پدر یا مادر پر باشد (مانند زمانیکه آنها بخواهند نوزاد را برای مدتی بغل کنند) کالسکه به طور خودکار در پیاده رو و با سرعتی متناسب با آنها حرکت می کند. در این وضعیت ابزار با کمک حسگرهای ۳۶۰ درجه خود پیاده رو را رصد و از هرگونه مانعی اجتناب و همزمان باردیابی موبایل کاربر در فاصله نزدیکی از او حرکت می کند.

هنگامیکه والدین برای استراحت توقف می کنند، می توان کالسکه الا را در وضعیت «تکان دادن نوزاد» قرار داد. در این حالت کالسکه به آرامی به عقب و جلو حرکت می کند و در حقیقت عملکرد آن مشابه گهواره خواهد بود. در کنار این موارد کالسکه مذکور دارای ابزاری است که سروصدای سفید ایجاد می کند تا نوزاد راحت تر بخوابد.

دیگر ویژگی های ابزار شامل ترمز برای پارک کردن، سبد زیر ابزار برای قرار دادن وسیله های مختلف و یک صندلی خودروی هوشمند برای نوپایان است.

همچنین یک آفتابگیر مخصوص نوزاد را در برابر نور خورشید محافظت می‌کند و دارای یک پشه بند نیز است.

علاوه بر آنچه گفته شد کالسکه به یک اپلیکیشن موبایل متصل می‌شود که مکان آن در تمام نقاط شهر را ردیابی می‌کند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *