توسعه ربات انسان نما توسط تسلا

توسعه ربات انسان نما توسط تسلا
دستگاه کنترل تردد کارابان

تسلا به عنوان یک برند پیشرو در صنعت از ربات انسان نمای خود رونمایی کرده است.

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا در جریان رویداد «AI Day» ماکتی از ربات انسان نما «تسلا بات» را به نمایش گذاشت و از تلاش این شرکت برای توسعه آن خبر داد. نمونه اولیه تسلا بات قرار است سال آینده میلادی رونمایی شود.

به گفته ایلان ماسک این ربات برای انجام کارهای تکراری و خسته کننده یا کارهای خطرناک مناسب است. همچنین انتظار می‌رود ربات هوشمند تسلا در خوردوهای خودران نیز بتواند نقش آفرینی کند.

در حال حاضر ربات انسان نما تسلا با نام «تسلا بات» (Tesla Bot) و اسم رمز اپتیموس (Optimus) در داخل شرکت شناخته می‌شود. تسلا بات با قدی حدود ۱۷۲ سانتی متر و وزن حدود ۵۶ کیلوگرم، صورتی از جنس نمایشگر خواهد داشت.

براساس اطلاعات منتشر شده وب سایت شرکت، این ربات قرار است به گونه‌ای طراحی شود که بتواند کارهایی که از نظر ایمنی پرخطر هستند را به راحتی انجام داده و همچنین برای انجام کارهای تکراری و خسته کننده نیز بسیار مناسب است. ایلان ماسک می‌گوید:

فکر می‌کنم در آینده این ربات برای انجام کارهای فیزیکی گزینه مناسبی باشد و اگر بخواهیم چنین کارایی از آن بگیریم، مشکلی برای انجام دادن چنین فعالیت‌هایی ندارد.
ماکتی از ربات جدید تسلا در این رویداد به نمایش گذاشته شد که البته تنها طراحی ظاهری آن را نشان می‌داد و قابلیت خاصی را ارائه نکرد.

ایلان ماسک در این رویداد به این موضوع نیز اشاره کرد که تسلا با کمک فناوری‌های نوین خود و بهره‌مندی از باتری‌ها و سنسورهای قدرتمندی که در اختیار دارد، می‌تواند این ربات انسان نما را با کیفیتی مطلوب توسعه داده و به بهره برداری برساند.

کارابان وب
نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *